Három mellszobrot avattak fel Szarvason

Részletek Készült: 2019. március 26. kedd, 12:29 Három, egykori jeles diák mellszobrát avatták fel pénteken Szarvason az evangélikus újtemplom és a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium közötti területen. Az iskola és a több mint kilencven éves Szarvasi Vajdás Öregdiákok Baráti Köre kezdeményezésére elkészült szoborcsoport három példamutató életutat bejárt diák, ifjabb Boczkó Dániel 1848/49-es szabadsághős, a gimnázium pártfogója, dr. Raffay Sándor bányai evangélikus egyházkerületi püspök, felsőházi tag, illetve dr. Melich János Corvin-láncos nyelvészprofesszor, felsőházi tag, Szarvas díszpolgára emléke előtt tiszteleg.

Három, egykori jeles diák mellszobrát avatták fel pénteken Szarvason az evangélikus újtemplom és a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium közötti területen. Az iskola és a több mint kilencven éves Szarvasi Vajdás Öregdiákok Baráti Köre kezdeményezésére elkészült szoborcsoport három példamutató életutat bejárt diák, ifjabb Boczkó Dániel 1848/49-es szabadsághős, a gimnázium pártfogója, dr. Raffay Sándor bányai evangélikus egyházkerületi püspök, felsőházi tag, illetve dr. Melich János Corvin-láncos nyelvészprofesszor, felsőházi tag, Szarvas díszpolgára emléke előtt tiszteleg.



A jeles esemény Kondor Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének püspöke által tartott ünnepi istentisztelettel kezdődött.

– Mindhárman elevenen kötődtek ehhez a gimnáziumhoz, és mindhárman élő hittel igyekezték végigjárni és küzdeni egész pályájukat, szolgálatukat. Ez az, amely mindhármójukat összeköti, és ezért is szenteljük egyszerre szobraikat – hangsúlyozta Kondor Péter.

Babák Mihály polgármester elmondta, a nagymúltú szarvasi intézmény új épületet és új fényt kapott a közelmúltban. Hozzátette, a Szarvason végzett három diák pedig jó példája annak, hogyan kell a hazáért és a nemzetért cselekedni.

Font Sándor, a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének felügyelője a közösséghez való tartozás élményére hívta fel a figyelmet. Kiemelte, a családi kapcsolatok mellett egy városhoz és egy iskolához való kötődés is pozitívan hat az ember életvitelére. Mint mondta, a három hősnek állított szobor tökéletes példáját mutatja be a hovatartozás élményének.

Lezsák Sándor, a Magyar Országgyűlés alelnöke hangsúlyozta, ilyen városra, mint Szarvas, ilyen gimnáziumra és közösségre, amely a városban működik, nagy szükség van, továbbá köszönetét fejezte Lestyán-Goda János szobrászművésznek, hogy bronzba véste a három egykori diák arcvonásait.

Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár arra mutatott, rá hogy a munkás, becsületes, küzdelmes és vallásos élet nem áldozat, hanem természetes létezési forma.

– Az iskola most, amikor három egykori diákjára emlékezik, három egykori diákja ittlétének állít emléket, üzen is nekik, és ők feltehetően visszaüzennek a lelkeket összekötő távíró drótokon. Az iskola azt üzeni, nem feledkezik meg róluk, büszke rájuk és arra, amit életükben megtettek a harcok vagy a mindennapok hőseiként. Ők pedig visszaüzennek a most padokat koptatóknak, megéri a világ, ha az ember az életét arra szánja, amire az összes képessége emberi tisztessége predesztinálja – fogalmazott Fekete Péter.

beol.hu

További fotóink ide kattintva megtekinthetők a képtárban