Szent Imre-tábor a Népfőiskolán

Részletek Készült: 2018. augusztus 16. csütörtök, 11:52 Gazdag programokkal várták a Szent Imre nevét viselő településekről érkezett gyerekeket a Lakitelek Népfőiskolán. Lezsák Sándor országgyűlési képviselő, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke meghívására 73 diák és 14 tanár vendégeskedett az első alkalommal megrendezett Szent Imre-táborban az elmúlt héten.

Gazdag programokkal várták a Szent Imre nevét viselő településekről érkezett gyerekeket a Lakitelek Népfőiskolán. Lezsák Sándor országgyűlési képviselő, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke meghívására 73 diák és 14 tanár vendégeskedett az első alkalommal megrendezett Szent Imre-táborban az elmúlt héten.



A résztvevő települések: Csíkszentimre, Hegyközszentimre, Imrehegy, Mátraszentimre, Pestszentimre, Soltszentimre, Székelyudvarhely-Szentimrefalva és Tiszaszentimre hatodik, hetedik és nyolcadik osztályos diákjai és kísérőik.

A tábor során bemutatásra kerültek a Kárpát-medence értékei, a Szent Imre nevet viselő települések és értékeik, csoportos feladatokkal, vetélkedőkkel gyakorolták az értékgyűjtést, kézműves foglalkozásokra is sor került.

Schefler György táborvezetőtől megtudtuk, Lezsák Sándor az elmúlt évek alatt szoros barátságot alakított ki a Kárpát-medencében található Szent Imre nevét viselő településekkel, melyeknek egy-egy Szent Imre-szobrot is ajándékozott.

Ezt a kapcsolatot erősítette tovább a Szent Imre nevét viselő települések találkozója és ezt a célt szolgálta az egyhetes tábor is. A gyerekek kézműves foglalkozásokon, játékos és sportvetélkedőkön vehettek részt, Olajos István iskolaigazgató humoros előadásából pedig megismerhették Lakitelek és a környék történelmét, illetve Szent Imre életútját. Czinege Edit kerámia foglalkozást tartott.

A hungarikumok világába dr. Horváth Zsolt, a Hungarikum Bizottság értéktárak kialakításáért felelős koordinátor kalauzolta a táborozókat. A Szent Imre-tábor táncházzal zárult, Sallai András és Sallainé Győri Csilla vezetésével.


További fotóink ide kattintva megtekinthetők a képtárban


Petőfi Népe / Lakitelek Népfőiskola


Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!