A megnyitón felszólaló Balogh Csaba külügyi államtitkár az Alaptörvény külügyi szempontú elemzését mutatta be a hallgatóságnak.
A képzés nyitó szakmai eladójaként, hazánk kiemelkedő Kína-szakértője Salát Gergely tartott nagy ívű előadást, amelyben megadta azokat a kereteket, amelyek szükségesek a modern Kína történeti kontextusokban való értelmezéséhez. A tanszékvezető felhívta a figyelmet a centralizáció és decentralizáció, valamint a nyitottság és a zártság váltakozására a kínai történelemben. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem oktatója, Gyulás Csenge megismertette a hallgatókat a kínai történetírás sajátosságaival.
Kasznár Attila egyetemi adjunktus, a Nemzeti Fórum biztonságpolitikai szakértője a kínai külpolitika globális jellegzetességeivel összefüggésben tartott előadást. A kollégisták Pap Melinda, az ELTE Távol-keleti Intézetének adjunktusának segítségével kaphattak átfogó betekintés a középkori Kína sajátosságaiba. A képzési alkalom záró előadójaként, Nagy Dóra, okleveles politológus, az IKON elnöke ismertette meg a hallgatókat a kínai filmgyártás nemzettudat formálásban játszott szerepével, bemutatva a kínai filmgyártás kiemelkedő jelentőségű alkotásait.
A Kína Kollégium első képzési alkalma a számos ismeretszerzési lehetőségen túl, letette az alapjait egy, a közös értékrenden és érdeklődési körön alapuló új, külügyi orientációjú értelmiségi kör működésének is.
dr. Kasznár Attila, a kollégium vezetője
Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!