A szombati nap nyitányaként professzor Dr. Hamar Imre az ELTE rektor-helyettese, a magyarországi Kína-kutatás egyik legkiemelkedőbb személyisége évezredek tudásának esszenciáját adva ismertette meg a Kollégium résztvevőit a vallás szerepével a kínai társadalomban, illetve a különböző kínai vallási irányzatokkal.
Dr. Balogh Csaba külügyi államtitkár a magyar-kínai kapcsolatokkal összefüggésben tartott előadást, amelyben a történeti aspektusokon túl, külön, jelentős hangsúlyt helyezett a magyar-kínai együttműködés perspektivikus lehetőségeire is.
Bartos Mónika, országgyűlési képviselő az Interparlamentáris Unió munkájáról és szerepéről tartott összefoglalója során tovább nyitotta a képet, a nemzetközi együttműködési rendszerek megismertetésével.
A kollégisták a Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium intézményvezetőjének, Erdélyi Zszsannának rendkívül színes, és magas színvonalú előadásán keresztül pillanthattak bele a kínai kultúra magyar közoktatási rendszerbe illesztésének kérdéskörébe, valamint megismerkedhettek az iskola működésének sajátos jellegével.
A harmadik képzési napot Szunomár Ágnesnek, az MTA Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézet kutatócsoport vezetőjének a kínai gazdasági fejlődés, illetve a kínai gazdasági perspektívák lehetőségeiről, a gazdasági növekedésben rejlő nehézségekről tartott előadása nyitotta.
A kollégiumi képzési alkalom záró előadásaként, Vörös Zoltán, a Pécsi Tudományegyetem adjunktusa beszélt a kínai társadalmi kreditrendszer sajátosságairól. A nagyon dinamikus, sokszínű előadás a modern kínai társadalom korábban Magyarországon kevéssé ismert aspektusaira is felhívta a figyelmet.
A Kína Kollégium második képzési alkalmának eredményeként – a számos ismeret elsajátításán túl – meg kell említeni, hogy a kollégisták között kialakult kapcsolatok eredményeként működni kezdett egy közös gondolkodást megvalósító, a Kínával kapcsolatos tudományterületek viszonylatában működő think-tank.
dr. Kasznár Attila
További fotóink ide kattintva megtekinthetők a képtárban
Kövesse Lezsák Sándor tevékenységét facebook oldalán is!