A kutatást végzők többek között a Szegedi Tudományegyetem Néprajz Tanszékéről, az Eötvös Loránd Tudományegyetemről, a Pécsi Tudományegyetemről, a Gödöllői Tudományegyetemről is érkeztek hallgatók és oktatók. Ezen kívül a csoportban voltak nyugdíjas pedagógusok és a téma iránt érdeklődők is.
A munkát a helyi települések lelkészei (unitárius, református) segítették, akik részt vettek a kutatásban és az értékőrző személyek előzetes megkeresésében is. Egy-egy csoportnak az egy hét során 20–30 családot sikerült felkeresni, ezen kívül a település nevezetességeit, épített és természeti örökségét megismerni.
Dr. Keszeg Vilmos, a Babes-Bolyai Tudományegytem professzora, a Hungarológiai Tudományok Doktori Iskola Irányítója, a kollégium szakmai vezetője hasznos tanácsokkal látta el a kutatókat az értékfeltárás során.
Az első terepfelmérést összegző konferencia 2016. október 8-án 14-órakor volt, ahol prezentáció bemutatásával számoltak be a kutatók az elvégzett munkáról. Az eseményen részt vett Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnök, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke is, aki az elhangzott beszámolók után értékelte a kollégium munkáját.
Az első forduló lezárását követően a csoportvezetők által leadott település leírások összegzése és a kitöltött kérdőívek szakmai feldolgozása fog megtörténni. Ez az anyag fogja képezni a második fordulón készülő mélyinterjúk alapját. A kollégium résztvevői 2017 márciusában fognak visszatérni erre a területre, hogy befejezzék az értékfeltáró munkát.
Sütőné Gulyás Éva
Torockó-Aranyosszék Kollégium
technikai vezető
A kollégium munkáját bemutató, további fotóink ide kattintva megtekinthetők a képtárban