A többnyire egyetemistákból álló csoportok nagy lelkesedéssel kezdték meg a kutatást Kiskunfélegyházán, Gátéren, Kunszálláson, Nyárlőrincen, Pálmonostorán, Petőfiszálláson, Tiszaalpáron, Tiszaugon, Bokroson, Lakiteleken, Szentkirályon, Tiszakécskén és Városföldön.
A kérdőíves kutatómunka során az értékfeltárók hagyományőrző helybelieket ismerhettek meg, gyűjteményeket, természeti kincseket láthattak, amelyekre a térségben élő emberek igen csak büszkék.
A záró alkalmon Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke megköszönte a résztvevők munkáját, majd hozzátette, hogy a beszámolók által még jobban megismerhette az adott települések értékeit.
Az első terepmunkát követően a kérdőívek feldolgozása után néhány értékőrző személlyel nyáron mélyinterjút fognak készíteni.
A kigyűjtött értékeket és értékőrző személyeket, közösségeket pedig egy kiadványban jelentetik majd meg, melynek mellékletében egy kisfilmmel is bemutatják a kiskunsági települések mindennapjait, értékeit, értékes hagyományőrző embereit.
Lizik-Varga Katalin