A hazai felnőttképzés egyik megalapítójáról elnevezett kollégium célja a fiatal szakemberek terepismereteinek és kapcsolatrendszerének fejlesztése, bővítése. A képzést azoknak a Magyarországon vagy a Kárpát-medencében élő 35 év alatti fiataloknak indítják, akik a közösségi művelődés, az önművelődés, a nem formális felnőttképzés, illetve a közösségi fejlesztések területein aktívak. A képzés idén márciustól a jövő év tavaszáig tart, nyolc bentlakásos hétvégi képzés formájában, kiegészülve két nyári egyetemmel, illetve hazai és határon túli utazásokkal.
A résztvevők a kollégiumi előadások és szemináriumok alkalmával egyebek mellett az ifjúságfejlesztés, az egész életre kiterjedő tanulás, a népfőiskolák küldetése és módszertana, az értékfeltárás, a hálózatok világa, a közösségi integráció, valamint a közösségi gazdaság témakörökben bővíthetik ismereteiket.
Tessedik Sámuel, a névadó
A kollégium névadója Tessedik Sámuel szarvasi evangélikus lelkész a 18. század végén gyakorlati oktatással egybekötve terjesztette a parasztság gazdálkodásának "jobbítását" szolgáló ismereteket. Tessedik nemcsak a tanítás révén valósította meg alap- és gazdasági képzését, hanem elgondolásait, módszerereit le is írta. Ennek köszönhető, hogy Európa-szerte ismertté vált a nevéhez fűződő "mintaiskola", valamint az ott kipróbált és alkalmazott módszerek.
baon.hu