A velünk élő cigányságnak szánt képzési sorozat tervezése során arra törekedtünk, hogy érdekes és változatos programot állítsunk össze a hallgatóknak. A résztvevők szállást és ellátást is kaptak, így a három napos esemény alatt lehetőség nyílt a hallgatók közötti kapcsolatok elmélyítésére és a tapasztalatcserére is.
Az első képzési alkalom során különböző témájú előadások és nap végi összegző beszélgetések váltották egymást. Szombat délelőtt Dr. Kállai Ernő jogász, szociológus "A cigányság története Magyarországon" címmel tartott előadást, mélyítve ezzel a tudást a cigányság múltjáról, a társadalmi csoport problémáiról, a megoldás lehetőségeiről. Délután Lombos Pál, a Swing à la Django vezetője és bőgőse "Zenész romák felkészülése a hivatásra - buktatók és jó példák" címmel osztotta meg, az évek során szerzett hasznos tapasztalatait, zenei aláfestéssel. Emellett persze a résztvevőknek otthont adó komplexumot is szerettük volna alaposan bemutatni a hallgatóknak, ezért vezetett sétán ismerkedtek a Hungarikum Liget területén található létesítményekkel, ami tovább erősítette a kollégiumi közösség építését. Szombat este a Kösöntyű néptáncegyüttes vezetőivel, élő zenei kísérettel tartott táncházban lazítottak és beszélgettek tovább a kollégium tagjai.
A vasárnapi program részeként a résztvevők szentmisén vehettek részt, majd a Hungarikumokkal és az azokat bemutató, interaktív kiállítással ismerkedtek (szintén vezetett séta keretében), ami kitért a csillagászati ismereteket rövid filmeken keresztül bemutató épületrészre is. A napot Bíró András Zsolt antropológus és a Magyar-Turán Alapítvány elnöke információdús előadása zárta, amit a Vámbéry Kollégium tagjaival közösen hallgattak meg a résztvevők "A magyar keletkutatás céljai és színterei" témában.
A Boldog Ceferino Kollégium tagjai már várják a következő alkalmat, hogy a megkezdett tapasztalatcseréket folytatni tudják és az új ismereteket befogadva, azokat meg tudják osztani saját közösségeikben.
Kollégium vezető